Samen met mijn gezin met 2 kinderen van 4 en 6 verbleef ik een weekend bij Center Parcs het Meerdal. We sliepen in een Premium Kindercottage. In deze review lees je er alles over Center Parcs Het Meerdal en hoe wij ons verblijf ervaren hebben. Met veel foto's en video.
Inchecken & eerste indruk Center Parcs Het Meerdal
Vooraf kun je alvast online inchecken via de website of app. Je krijgt dan een code, die je kunt laten scannen bij het inchecken. Het inchecken gaat heel eenvoudig: je komt aanrijden, blijft gewoon in de auto zitten, laat je e-ticket zien en krijgt direct je groene polsbandjes. De polsbandjes gebruik je om je vakantiehuisje in te komen, voor de poortjes van het zwembad en voor de kluisjes bij het zwembad.
Je mag de dag van aankomst al vanaf 10.00uur het park op om bijvoorbeeld te zwemmen. Vanaf 16.00uur is je vakantiehuis klaar. Wij waren er rond 15.00 en hebben even een rondje gelopen buiten en door de Market Dome. Het valt meteen op hoe groen het park is: de vakantiehuizen (cottages) liggen echt verspreid door het bos en er is veel ruimte.
Ons vakantiehuisje bij Center Parcs Het Meerdal
We verbleven in een Premium Kindercottage (nummer 206). Wat een leuk huisje is dit! Er is een leuke kleine speelkamer met wat speelgoed en een speelmat, maar het allerleukst: deze speelkamer heeft een luik! En als je door dat luik heengaat, kom je in het speelhuisje buiten. Het houten speelhuis heeft een glijbaan; echt leuk gedaan.
Verder heeft de kindercottage een badkamer met bad, een apart toilet, een slaapkamer met tweepersoonsbed, een slaapkamer met stapelbed, een keuken met eettafel met vier stoelen en daaraan grenzend een kleine woonkamer met televisie en open haard. Ook is er een bergruimte, waar o.a. een kinderstoel, kinderbed en schoonmaakspullen zoals een stofzuiger staan. Bij elke Premium cottage van Center Parcs zijn de bedden op gemaakt, dus ook bij deze Premium Kindercottage
Op Het Meerdal lopen ook herten rond. Op de eerste dag als ik naar buiten stap om broodjes te halen in de supermarkt op het park, staan de witte herten voor de deur te grazen. Heel bijzonder!
Aqua Mundo Center Parcs Het Meerdal
De Aqua Mundo is natuurlijk waar Center Parcs om bekend staat. De indeling van de Aqua Mundo bij Center Parcs Het Meerdal is anders dan bij bijvoorbeeld de Kempervennen. Ik vond het een fijne indeling en een mooi zwembad voor alle leeftijden. Voor de allerkleinsten is er een peuterbad en vanaf kleuterleeftijd is de Water Play House geweldig. Ook kun je (samen) van de grote glijbaan en de wildwaterbaan. De wildwaterbaan was de absolute favoriet van onze kinderen, ik denk dat we er wel meer dan 30 keer af zijn geweest in het weekend.
Dit kun je allemaal vinden in de Aqua Mundo:
- Groot golfslagbad
- Bad met stroomversnelling en waterval
- Bad met verbinding naar buitenzwembad
- Buitenzwembad met koudwaterbad
- Water Play House (kinderglijbanen)
- Peuterzwembad
- Grote lange glijbaan
- Wildwaterbaan
- Steile glijbaan
- Twee bubbelbaden
- Solarium met ligbedjes
- Snackbar (Grabber Joe's)
Video Aqua Mundo Center Parcs Meerdal:
Hieronder zie je de video die ik van de Aqua Mundo gemaakt heb. Tip: abonneer je op mijn YouTubekanaal @Reisjager , want er komen meer (Center Parcs) video's online de komende tijd!
Market Dome bij Center Parcs Het Meerdal
Centraal op het park ligt de Market Dome: dit is het overdekte gedeelte waar de meeste faciliteiten te vinden zijn. De sfeer in de Aqua Mundo is erg leuk met veel groen, water met stapstenen en er zijn zelfs papegaaien binnen!
In de Market Dome bij het Meerdal zijn vier restaurants: Evergreenz (buffet), Nonna's (Italiaans), Fuego Adventure Grill en het Grand Café. Ook vind je hier twee winkels, een supermarkt, de receptie, de indoor speeltuin (Baluba), gamehal, bowlingbanen, een tennisbaan, trampolines, Aqua Mundo en nog veel meer. Eerlijk is eerlijk: de supermarkt (Daily Food Store) is niet goedkoop, maar dat is eigenlijk bij de meeste vakantieparken zo. Handig om 's ochtends broodjes te halen en voor vergeten boodschappen.
Ik heb een video gemaakt van het hele park inclusief Market Dome, hier kun je precies zien wat er allemaal te vinden is. Deze komt snel online op mijn YouTube kanaal @Reisjager. Tip: als je je abonneert krijg je een melding als er nieuwe video's online staan.
We hebben een avond gegeten bij Evergreenz. Verwacht geen megagroot uitgebreid buffet, maar wel gewoon lekker eten voor een prima prijs (incl. drinken) en een fijne sfeer om met kinderen heen te gaan. Er is genoeg lekkers (er worden o.a. ter plekke pannenkoeken gebakken), ze kunnen er kleuren en onze oudste had meteen een vriendin gemaakt.
Meer faciliteiten en activiteiten bij Center Parcs Het Meerdal
Voor de Market Dome ligt het zwemmeer met strandje, waar ook een speeltuin (met aangrenzend terras) te vinden is. Ook zijn er een klimtoren met zip line, klimparcoursen voor verschillende leeftijden, een Foot Adventure Golfbaan, een mini haventje met kinderbootjes en waterfietsen en nog veel meer leuks.
Op andere plekken op het park zijn er nog een tractor parcours (met kinder tractors), het Cycle Center (o.a. fietsverhuur), een klim- en speelbos, een beleefboerderij met geitenweide (waar je bij in mag) en een crossbaantje. Ook liggen verspreid tussen de cottages kleinere speeltuinen.
Er wordt heel erg veel georganiseerd. Dit kun je o.a. zien via de Center Parcs App. Handig om deze vooraf te downloaden. Bij sommige activiteiten kun je gewoon binnenlopen, maar voor er zijn ook activiteiten waar je voor moet reserveren. Dit kan via de app of bij de receptie. Wij boekten voor onze oudste het klimparcours voor kinderen (vanaf 6 jaar en 1.20, voor het grote klimparcours moet je 8 jaar en minimaal 1.40 zijn). Dit kostte €13.50. Voor allebei de kinderen reserveerden we ook een half uur in het Kids Wiebelweb. Hier kunnen kinderen in een tussen de bomen gespannen net spelen met grote ballen. Dit vonden ze allebei erg leuk en het was gratis.
Via de app reserveerde ik ook een workshop vogelvoederketting maken met mijn dochter. Dit was ook gratis. En wat was dit leuk! Eerst met een ‘roodkapje'mandje rond om materialen te zoeken in de natuur en daarna een hele leuke ‘voerdermobiel' maken om thuis op te hangen voor de vogels. Erg leuk om samen met je kind te doen.
Ter plekke reserveerden we nog een uurtje een E-Riksja (€10 per half uur, dus €20 voor een uur). Dit is een elektrische familiefiets. . Tip: doe dit op de eerste dag en fiets een rondje over het park. Zo zie je gelijk waar alles is!
Om eerlijk te zijn: wij hadden tijd tekort om alles te doen. Als je maar een weekend gaat, moet je wel echt keuzes maken. Onze kinderen zijn echte waterratten en daarom hebben we bijvoorbeeld alle dagen gezwommen.
Omgeving Center Parcs Het Meerdal
Er is zoveel te doen bij Center Parcs Het Meerdal, dat we amper buiten het park zijn geweest. Als je van natuur houdt, loop je vanuit het park zo het bos in. In de omgeving is ook genoeg leuks. We hebben wel één avond gegeten bij het ABC-restaurant in Sevenum, op 10 minuten rijden. Een groot en leuk opgezet all inclusive buffetrestaurant, maar het was me eigenlijk iets té groot.
Na het uitchecken op maandag zijn we een dag naar Toverland geweest. Wat een ontzettend leuk park is dat! Het ligt op ongeveer 10 minuten rijden. Tip: boek minimaal een week van tevoren online tickets, dit scheelt €7 p.p.
Meer tips
Wil je meer weten? Je mag me altijd een berichtje sturen via lieke@reisjager.nl of via mijn Instagram. Tip: lees ook mijn review van Center Parcs Parc Sandur.